Filtr Trion Air Boss® Model 38

Air Boss Model 38
Air Boss Model 38

Air Boss Model 38 to filtry elektryczne, które zostały specjalnie zaprojektowane do usuwania wyparów i mgły olejowej (przy tym oleje mogą być syntetyczne lub mineralne) z zaworów maszynowo-olejowych, oraz są one najbardziej skuteczne w układzie chłodzącym.

Takie zanieczyszczające powietrze odpady mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i powodować samozapłony, zanieczyszczenie powietrza przyczynia się do nieprawidłowego działania elementów elektronicznych.

Model jest zgodny ze standardem MIL-MIL.

Model jest prosty w instalacji i utrzymaniu, i jest praktycznie samooczyszczalny.

Specyfikacja:

ModelModel 38-150Model 38-300Model 38-600
Wydajność255 m3/godz.510 m3/godz.1200 m3/godz.
Zużywana moc50 W50 W50 W
Zasilanie elektryczne240V240V240V
Rozmiar311х390х1276 mm349х527х1276 mm349х714х1727 mm
Poziom szumu50 dB60 dB70 dB
Waga71 kg86 kg153 kg

Zasady działania

W modelu jest wykorzystywana zasada elektrostatyki. Filtr elektrostatyczny przyciąga, jak potężny magnes, miliony mikroskopijnych cząsteczek sadzy, smogu, oparów tłuszczu a nawet cząsteczki, niewidoczne gołym okiem. Duże cząsteczki są zatrzymywane przez zmywalną siatkę aluminiową filtra wstępnego. Mniejsze cząsteczki kontynuują swój ruch przez główny moduł elektrostatyczny Forever Filter®, gdzie zostaje utworzone silne pole elektryczne. W jonizującej sekcji filtra cząsteczki otrzymują ładunek elektryczny. Następnie naładowane cząsteczki trafiają do sekcji zbierającej filtra, składającej się z dużej ilości ujemnie i dodatnio naładowanych równoległych płyt.

Płyty te tworzą duży obszar osadzania. Dodatnio naładowane płyty odpychają naładowane cząsteczki, zaś ujemnie naładowane płyty przyciągają i zbierają naładowane cząsteczki o wymiarach do 0,01 mikrona. Po tym powietrze wychodzi świeże i oczyszczone. Stałe cząsteczki zanieczyszczające są zatrzymywane przez sekcję zbierającą aż do całkowitego usunięcia podczas mycia modułów elektrostatycznych. Ciekłe substancje zanieczyszczające samodzielnie przepływają do zasobnika filtra oraz są odprowadzane na zewnątrz poprzez system drenażowy.

Wykorzystanie

Wykorzystywane do przechwytywania i zbierania różnego rodzaju zanieczyszczeń przemysłowych, ale przede wszystkim do wychwytywania mgły olejowej, płynów chłodzących i aerozoli z turbin gazowych, silników wysokoprężnych i elektrowni, pomp próżniowych, sprężarek, zbiorników i maszyn gwintowych.

TRION jest głównym dostawcą tych modeli na okrętach podwodnych USA i NATO.

Zalety

  • stały podstawowy moduł elektrostatyczny Forever Filter® – nie ma potrzeby tracić pieniądze na jej wymianę, tylko ponoszone są koszty przemycia wodnego z dodawaniem detergentu, suszenia i ustawienia z powrotem;
  • jonizująca płyta – cierniowa;
  • niskie kosztów utrzymania – serwis 2 razy w roku;
  • wysoka wydajność – oczyszczanie do 99,97% dla cząstek aż do 0,01 mikrona;
  • drogi olej można zbierać za pomocą systemu drenażowego;
  • niskie i stałe ciśnienie statyczne – gwarantuje pracę maszyn;
  • zmniejsza potrzebę kosztownego oczyszczania oleju, co pozwala na zachowanie czystego środowiska pracy.

Gwarancja

1 rok światowej gwarancji