Wkład SDFC – jak działa?

Jak działa wkład SDFC? Długie włókna celulozy przyciągają wodę powstałą w oleju w procesie jego spalania i kondensacji. Włókna te absorbują wodę z oleju jak gąbka. Równocześnie, nośnik celulozowy odrzuca cząsteczki oleju, które są następnie kierowane przez ciasne zwoje kasety filtracyjnej. W trakcie przepływu oleju przez wkład cząsteczki węgla, metali i krzemu usuwane są z oleju poprzez adsorpcję.

W normalnych warunkach gdy nie stosuje się mikrofiltracji, pozostawienie tych cząsteczek powoduje, że działają one jako „płyn ścierny ” a tym samym uszkadzają wrażliwe komponenty urządzenia.

Usuwanie wody oraz zanieczyszczeń stałych powoduje zminimalizowanie wytwarzania się kwasów które powodują degradację oleju i nadmierną podatność komponentów na korozję.

Niektóre komponenty celowo umieszcza się w oleju aby zwiększyć ich skuteczność. Dodatki te obejmują m.in. inhibitory dyspergujące, detergenty, inhibitory utleniania i rdzy, środki antykorozyjne, środki obniżające temperaturę krzepnięcia, środki zapobiegające pienieniu oraz dodatki żelujące. Ich poziom ma kluczowe znaczenie dla utrzymania właściwych parametrów oleju. Co ważne, dodatki te nie są usuwane przez wkłady filtrujące SDFC. Swobodnie przepływają przez materiał filtracyjny ze względu na swój rozmiar mniejszy od 1 mikrona.

Dlaczego warto korzystać z wkładów SDFC ?

Skuteczna filtracja przy pomocy wkładów SDFC przedłuży żywotność maszyn oraz pozwoli utrzymać olej w czystości.

Jak często wymieniać olej ?

Oczywistym jest, że czystość oleju i paliwa wpływa na kondycję całego urządzenia. W przypadku dużych układów, częstotliwość wymiany oleju oscyluje w granicy raz w roku lub częściej. Dzięki zastosowaniu wkładów SDFC , okresy wymiany oleju mogą być zwiększone kilkukrotnie.

Przedłużenie żywotność oleju aż do 10 razy 

Montaż filtra Ad180 zapewnia czystość i brak wilgoci w oleju hydraulicznym, przekładniowym a także w paliwie. Dzięki temu, olej pozostanie w dobrym stanie przez okres  nawet do 10 razy dłużej niż w przypadku braku mikrofiltracji.

Dlaczego warto stosować wkład SDFC ?

Standardowe filtry posiadają dokładność powyżej 20 mikronów. Charakteryzują się także małą pojemnością a tym samym stosunkowo niewielką ilością zatrzymywanych zanieczyszczeń. Jednocześnie, najbardziej niebezpieczne zanieczyszczenia w oleju to cząsteczki 5 mikronowe i mniejsze, które są często najbardziej ścierne. Filtr AD 180 jest zdolny do usuwania groźnych zanieczyszczeń stałych już od 1 mikrona.

Prosta instalacja

Obudowa filtra AD 180 może być szybko i łatwo zamontowana przez przeszkolonych mechaników.

Obudowa filtra AD-180
Wkład SDFC w obudowie filtra AD-180